Under 13, UOVM HOUSE (Upper Ottawa Valley Minor Hockey League)

PrintAll Under 13 Standings
Jump To:
Under 13 Regular Season
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
202000401.00013216+1160.89210-0-0W20
201730340.8509527+680.7798-2-0W7
201334300.75013271+610.6507-0-3W4
201343290.72511367+460.6286-2-2W2
201271250.6257849+290.6148-2-0W4
20983210.5255055-50.4765-2-3T2
20992200.5004966-170.4261-8-1L1
207121150.3755065-150.4355-4-1L1
207121150.3754391-480.3213-7-0L3
205132120.3005098-480.3382-8-0L1
20415190.2254786-390.3532-8-0L1
20315280.2004599-540.3131-8-1L4
20018220.05017111-940.1330-9-1L9

Under 13 Playoffs - A Division
Feb 05-Mar 08
Round Robin - A Division

A Division - Regular Season 1st through 6th

TeamGPWLTPts
Barry's Bay Bears 2550010
Barry's Bay Bears 154108
Pembroke Kings 252304
Eganville Eagles52304
Pembroke Kings 152304
Arnprior Packers 250500
DateVisitorHome
Feb 05
7:30P
Pembroke Kings 23Eganville Eagles4
Feb 08
8:10P
Barry's Bay Bears 14Pembroke Kings 22
Feb 10
12:10P
Barry's Bay Bears 210Pembroke Kings 12
Feb 10
1:00P
Arnprior Packers 20Eganville Eagles7
Feb 12
8:00P
Barry's Bay Bears 23Barry's Bay Bears 10
Feb 17
2:00P
Arnprior Packers 20Barry's Bay Bears 24
Feb 18
11:10A
Arnprior Packers 22Pembroke Kings 26
Feb 24
11:00A
Pembroke Kings 10Barry's Bay Bears 11
Feb 24
1:00P
Barry's Bay Bears 25Eganville Eagles1
Feb 26
8:00P
Eganville Eagles1Barry's Bay Bears 13
Feb 27
6:00P
Pembroke Kings 14Arnprior Packers 21
Feb 29
7:10P
Pembroke Kings 13Pembroke Kings 27
Feb 29
8:00P
Barry's Bay Bears 12Arnprior Packers 20
Mar 03
12:10P
Eganville Eagles3Pembroke Kings 14
Mar 05
8:00P
Pembroke Kings 25Barry's Bay Bears 26
Mar 18-Mar 30
Gold Final - A Division

A Championship Gold - 1st vs 2nd Round Robin Teams

TeamGPWLTPts
Barry's Bay Bears 232015
Barry's Bay Bears 130211
DateVisitorHome
Mar 18
8:00P
Barry's Bay Bears 10Barry's Bay Bears 25
Mar 21
7:00P
Barry's Bay Bears 23Barry's Bay Bears 13
Mar 26
8:00P
Barry's Bay Bears 10Barry's Bay Bears 23
Mar 18-Mar 30
Silver Final - A Division

A Championship Silver - 3rd vs 4th Round Robin Teams

TeamGPWLTPts
Eganville Eagles22004
Pembroke Kings 220200
DateVisitorHome
Mar 20
8:00P
Eganville Eagles7Pembroke Kings 23
Mar 23
1:00P
Pembroke Kings 21Eganville Eagles10
   
Mar 18-Mar 30
Bronze Final - A Division

A Championship Bronze - 5th vs 6th Round Robin Teams

TeamGPWLTPts
Pembroke Kings 122004
Arnprior Packers 220200
DateVisitorHome
Mar 20
8:00P
Arnprior Packers 22Pembroke Kings 15
Mar 23
1:00P
Pembroke Kings 14Arnprior Packers 21
   

Under 13 Playoffs - B Division
Feb 05-Mar 08
Round Robin - B Division

B Division - Regular Season 7th through 13th

TeamGPWLTPts
Petawawa Patriots 2650111
Arnprior Packers 1651010
Renfrew Timberwolves64208
Pembroke Kings 363217
Muskrat 161413
Deep River Knights 160422
Petawawa Patriots 160511
DateVisitorHome
Feb 05
7:00P
Muskrat 15Petawawa Patriots 10
Feb 08
6:30P
Pembroke Kings 30Arnprior Packers 11
Feb 09
7:10P
Renfrew Timberwolves4Pembroke Kings 30
Feb 13
7:00P
Petawawa Patriots 13Arnprior Packers 14
Feb 14
6:00P
Petawawa Patriots 23Renfrew Timberwolves1
Feb 17
2:00P
Petawawa Patriots 11Petawawa Patriots 25
Feb 18
5:00P
Deep River Knights 11Arnprior Packers 12
Feb 19
7:00P
Deep River Knights 11Petawawa Patriots 11
Feb 24
2:00P
Arnprior Packers 15Muskrat 13
Feb 24
7:30P
Pembroke Kings 31Petawawa Patriots 21
Feb 25
10:35A
Renfrew Timberwolves3Deep River Knights 12
Feb 26
6:00P
Pembroke Kings 33Petawawa Patriots 11
Feb 26
7:00P
Petawawa Patriots 25Muskrat 13
Feb 26
7:30P
Arnprior Packers 17Renfrew Timberwolves3
Mar 01
6:00P
Petawawa Patriots 25Deep River Knights 12
Mar 02
11:30A
Petawawa Patriots 11Renfrew Timberwolves5
Mar 02
3:10P
Deep River Knights 11Pembroke Kings 34
Mar 03
10:35A
Muskrat 11Deep River Knights 11
Mar 03
12:00P
Arnprior Packers 10Petawawa Patriots 23
Mar 04
8:10P
Muskrat 11Pembroke Kings 34
Mar 06
8:00P
Renfrew Timberwolves7Muskrat 10
Mar 08-Mar 18
Elimination Game

6th vs 7th - Winner advances to Bronze

DateVisitorHome
Mar 18
7:20P
Petawawa Patriots 11Deep River Knights 13
Mar 18-Mar 30
Gold Final - B Division

B Championship Gold - 1st vs 2nd

TeamGPWLTPts
Petawawa Patriots 222004
Arnprior Packers 120200
DateVisitorHome
Mar 25
6:30P
Arnprior Packers 11Petawawa Patriots 25
Mar 26
7:00P
Petawawa Patriots 25Arnprior Packers 14
   
Mar 18-Mar 30
Silver Final - B Division

B Championship Silver - 3rd vs 4th

TeamGPWLTPts
Renfrew Timberwolves22004
Pembroke Kings 320200
DateVisitorHome
Mar 18
7:30P
Pembroke Kings 30Renfrew Timberwolves4
Mar 23
3:00P
Renfrew Timberwolves3Pembroke Kings 32
   
Mar 18-Mar 30
Bronze Final - B Division

B Championship Bronze - 5th vs Elimination Winner

TeamGPWLTPts
Muskrat 132015
Deep River Knights 130211
DateVisitorHome
Mar 23
2:00P
Deep River Knights 13Muskrat 13
Mar 24
10:35A
Muskrat 12Deep River Knights 11
Mar 25
6:00P
Deep River Knights 11Muskrat 12

Game Data Last Updated: Jul 23, 2:04 AM, Next Update: Aug 02, 2:04 AM